Начало Реклама Кариери Контакти

Какво ново

Позитивни новини в надпревара със страха – в рубриката „Коронен номер” на Bulgaria ON AIR

2020-03-23

Водена от мисията си да показва добрите примери, националната политематична телевизия Bulgaria ON AIR стартира рубриката „Коронен номер”. Всеки ден на сайта Bgonair.bg и в социалните мрежи на медията репортерът Божила Симова ще представя по една положителна история. „Да разказваме за доброто винаги е било заложено в ДНК-то на Bulgaria ON AIR, а за мен като репортер е лична мисия. В създалата се ситуация на пандемия позитивните примери и добрите новини остават на заден план. Чрез рубриката „Коронен номер“ целим да се противопоставим на паниката и страха, като показваме всеки ден по една позитивна новина. По този начин надиграваме лошото с усмивка”, споделя авторът на рубриката Божила Симова. „Коронен номер” се създава на принципа на споделеното съдържание и е отворена към хора от цялата страна и чужбина. Bulgaria ON AIR приканва всеки да изпраща своите разкази за доброто на имейл coronen_nomer@bulgariaonair.bg, които след това ще бъдат публикувани онлайн. „Когато обстановката се нормализира, ще реализираме историите и под формата на телевизионни репортажи за доброто, на каквито по принцип е посветена работата ми. Дотогава аз и всички колеги от Bulgaria ON AIR отправямe апел към гражданите да бъдат #ОтговорниВкъщи и да споделят позитивните новини с нас”, казва Божила.

Електронен читателски дневник търси най-активните читатели в „Забавното четене“

2020-03-23

Магията на книгите завладява децата и през 2020 г. с кампанията „Забавното четене“. Благодарение на електронния читателски дневник на инициативата малчуганите не само имат възможността да запазят вълнуващите спомени за прочетените книги по-дълго, но и да се посветят на полезно занимание, докато са #ОтговорниВкъщи. В дневника децата отговарят на въпроси, свързани със съдържанието на произведения, както от задължителните списъци, така и от препоръчани творби. През декември 2020 г. чрез онлайн читателския дневник ще бъдат определени кои са най-активните читатели от 2 до 7 клас, а шестимата победители ще получат специални награди. Невероятно разнообразие от светове и вълнуващи моменти ще открият децата в библиотеката на „Забавното четене“, която вече съдържа над 2000 книги. Благодарение на читателския дневник децата могат да оценят любимите си произведения. Освен това, всеки месец през 2020 г. „Забавното четене“ ще предлага на читателите класация с различни по жанр заглавия, които вълнуват децата и им помагат да поемат към литературни приключения. През март класацията е посветена на 8 от най-хубавите детски книги на всички времена. „Забавното четене“ е част от корпоративната социална отговорност на Investor Media Group. На сайта http://az-deteto.bg/knigi/ всяко дете може да си направи електронен читателски дневник, в който да отбелязва прочетените от него книги. Сред посланиците на инициативата са водещите на сутрешния блок на Bulgaria ON AIR Гергана Венкова и Златимир Йочев, певецът VenZy, журналистът Даниел Ненчев, както и основателят на Azcheta.com Александър Кръстев. Партньор на „Забавното четене“ е издателство Ciela. Медийни партньори: Bulgaria ON AIR, Az-jenata.bg, Dnes.bg, Azcheta.com, Detskiknigi.com, Purvite7.bg, Noviteroditeli.bg.

Bulgaria ON AIR прекрати гостуванията в студио като допълнителна мярка за сигурност срещу COVID-19

2020-03-17

От 16 март националната политематична телевизия Bulgaria ON AIR провежда всички интервюта с гости в актуалните си предавания дистанционно. Мярката е част от стремежа на телевизията и на цялата Investor Media Group да предотврати евентуално разпространение на COVID-19, ограничавайки достъпа до сградата на медийната група, като паралелно с това цели да даде възможност и на събеседниците да спазват препоръчваната от властите домашна изолация. Мерките са въведени и в бизнес телевизията Bloomberg TV Bulgaria, която е част от медийната група. В резултат на дистанционните интервюта и технологичния ресурс, който се изисква за създаването на такъв вид телевизионно съдържание, се налагат и някои промени в програмата на двете телевизии. Сутрешният блок на Bulgaria ON AIR ще бъде по-кратък с 30 минути – от 06,30 до 09,00 часа, а излъчването на тричасовото съботно-неделно предаване за съвременно изкуство и култура „Мултимедия“ ще бъдe преустановенo от 1 април. През следващите дни и седмици Bulgaria ON AIR ще продължава да предава на живо в редовните и извънредните си емисии, както и в социалните си мрежи, всички най-важни новини и брифинги от деня, следвайки динамиката и горещите събития, за да информира зрителите за актуалната ситуация обективно, безпристрастно и точно. С цел превенция са въведени специални мерки и в работата на новинарските екипи. Създадени са няколко редакционни и технически звена, които да се заместват през следващите седмици. За тях са подсигурени дезинфектанти, специални предпазни облекла, ръкавици и маски, които да бъдат използвани при необходимост. В сградата на цялата Investor Media Group са още по-завишени хигиенните изисквания, като помещенията се дезинфекцират редовно, а от февруари тече и активна информационна кампания за предпазване от вируса към служителите. Като част от стратегията за превенция на медийната група, от 9 март, за всички екипи от уебмедиите на групата е въведен дистанционен модел на работа, а от 16 март мерките важат и за всички служители от администрацията на Investor Media Group. В унисон със социалната си мисия да информира гражданите професионално, обективно и в детайли за всички аспекти и сфери от обществения живот, Investor Media Group и Bulgaria ON AIR отправят призив за важността от социална изолация в труден за всички момент като настоящия - #ОтговорниВкъщи. Чрез него ключовите лица, които сме свикнали да виждаме всеки ден в ефира на Bulgaria ON AIR, и всички останали служители на медийната група изразяват позицията си по отношение на ситуацията с коронавируса. Всеки един зрител също може да сподели с екипа на предаването „Директно” как преминават дните му у дома, като запише видео и го изпрати по имейл на direktno@bulgariaonair.bg.

На 3 март Bulgaria ON AIR отдава почит на героите със специално изнесено студио от Шипка

2020-03-02

Националният празник 3 март ще започне в ефира на Bulgaria ON AIR още в 07:50 часа със специално студио. В София водеща ще бъде Гергана Венкова, а Златимир Йочев и репортерски екип на политематичната телевизия ще проследят честванията на живо от знаковия връх Шипка. Гост-водещ ще бъде Росен Петров, който ще разкрие любопитни детайли и непознати факти за Освобождението. Съхранението на българската памет ще бъде основен акцент в разговорите с гостите в празничното издание, които ще продължат до 12:30 часа. В дискусия, посветена на модерния прочит на историята, ще се включат филмовият и телевизионен режисьор Виктор Божинов и актьорът Алекс Алексиев. Превръща ли се България в център на нова студена война между САЩ и Русия, ще анализират журналистът и депутат Александър Симов и музикантът и политик Стоян Михалев. В разговор за премълчаните истини за Освобождението в студиото при Росен Петров ще бъде полк. Йордан Костадинов. Сред специалните гости са още проф. Андрей Пантев, Пламен Юруков, Красимир Премянов, доц. Владимир Златарски, проф. Евелина Келбечева и др. Освен най-интересното от Деня на Освобождението, от 16:15 часа зрителите на Bulgaria ON AIR ще имат възможността да направят историческа разходка няколко века назад благодарение на документалния филм на репортера и автор на Историите ON AIR Миглена Георгиева - „Хроники на свободата“. Малко по-късно, в 17:50 часа, в предаването „Директно“ с водещ Димитър Абрашев темата за свободата ще дискутират директорът на Националния музей „Христо Ботев“ в Калофер Ася Николова и учителят по история Христо Господинов. На 3 март не пропускайте програмата на Bulgaria ON AIR, посветена на българския дух.

Бизнесът: Цените на жилищата биха могли да се намалят с онлайн разрешително за строеж

2020-02-20

София може да се превърне в международен център за иновации. Това са част от изводите, до които достигнаха участниците в конференцията „Knowledge City 2020 – Градове на бъдещето“, която се проведе вчера в столицата. По време на форума бяха дадени добри примери за взаимодействието между бизнес и местна власт, както и препоръки за подобрение на връзката с институциите. Събитието откри заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Деница Николова, която постави акцент върху необходимостта от комплексно решение и синергия между икономическите оператори и общините. По думите й бъдещето на регионалната и градската политика в България е основано на подход „отдолу-нагоре“, чрез който ще се постигне партньорство, координация и съгласуваност на всички заинтересовани страни в процеса. „В рамките на предложения нов интегриран териториален подход се предвижда всички населени места да бъдат с осигурен достъп до ресурси. В това число попадат и малките населени места, като стремежът е намаляване на дисбалансите, които съществуват в момента“, коментира зам.-министърът. Тя съобщи, че освен по ОПРР, в периода 2021-2027 година шест района ще получат допълнително финансиране. За трансформацията на градовете съществена роля играе дигитализацията на местната администрация. Според Георги Шопов, председател на Националната асоциация на строителните предприемачи, електронното разрешително за строеж ще доведе до намаляване на цените на имотите, защото ще се предлагат повече сгради с по-добро качество при спазване на законовите срокове. Този подход, според Шопов, може да се въведе най-лесно в жилищното строителство. Именно дигиталната трансформация на София и общинската администрация така, че да отговаря на нуждите на гражданите, е основна задача на Столична община. Това заяви по време на конференцията зам.-кметът на София с ресор „Дигитализация, иновации и икономическо развитие“ Владимир Данаилов. По думите му, София може да се превърне в международен център за иновации, като все по-често столицата ще започне да привлича повече инвеститори чрез местни стратегии. Съществена роля за облагородяване на градовете има и енергийната трансформация. „Трябва да има енергиен национален план Климат - енергетика в зависимост от специфичните особености“, посочи Камелия Славейкова, изпълнителен директор на Shell Bulgaria, и съобщи, че вече има предложение на компанията за изграждане на пътна карта. В него се акцентира, че трябва да бъде завишена ролята на природния газ, особено с амбициите на правителството да направи газов хъб. По отношение на развитието в посока зелена икономика, Елена Крумова, член на Съвета на директорите на Сиском Инженеринг, заяви, че общините разполагат с ограничен административен ресурс, но въпреки това има перспективни примери. „В 39 общини са инвестирани 31 млн. евро в различни хардуерни инструменти, за да станат градовете по-умни. Софтуерните продукти за умен град са от гледна точка на общини, граждани и бизнес за развитие на база реални данни“, допълни Крумова. „Knowledge City 2020 – Градове на бъдещето“ обърна поглед и към добрите практики извън България. Специален гост на събитието бе Георг Памър, управляващ директор на Aspern Smart City Research от Виена, който разказа за технологичния квартал Aspern в австрийската столица. От изоставено летище в края на 50-те години на миналия век, благодарение на джойнт венчър между Siemens, местни електроразпределителни мрежи и други организации, се ражда проектът за модерния квартал във Виена. С перспектива да живеят в него са 25 хиляди жители, за които има 20 хиляди работни места, сподели още Памър. Идеята за енергийно ефективния „Aspern - град край езерото“, е пример за това как големите населени места могат да се борят с климатичните промени. По отношение на устойчивите архитектурни решения и развитието на градската среда в България, в дискусия по темата експертите настояха за повече експертиза. Николай Стефанов, експерт бизнес развитие Системи за управление на сгради в Шнайдер Електрик, заяви, че „преминаването към либерализиран енергиен пазар в България, започнало през 2012 г., постави въпроса за разхищение, затова все повече сгради се проектират с енергийни възобновяеми източници“. Архитектът Ангел Захариев пък изрази мнение, че за да има устойчиви „зелени решения“ за града, трябва да има хора със „зелени убеждения“. По отношение на столицата той препоръча да се погледне към индустриалните зони и хилядите декари покрай изоставени и подценени от държавата железопътни линии, които са потенциал за развитие на града с перспектива 2050 година.

Връзката между бизнеса и местната власт – ключова за градовете на бъдещето

2020-02-14

Предпоставките за благоустрояване на градовете са свързани не само с претворяването на населените места от страна на общините, но и с активното участие на всички членове на обществото в този процес. Особена роля в него играят представителите на бизнеса. Именно върху взаимодействието между бизнеса и местната власт се фокусира конференцията „Knowledge City 2020 – градове на бъдещето“, която ще се проведе на 19 февруари от 09:30 часа в Capital Fort (бул. Цариградско шосе 90, София). Какви са предизвикателствата и възможностите за развитие на градовете? Присъстващите на събитието ще имат възможност да разберат повече по темата лично от заместник-министъра на регионалното развитие и благоустройството Деница Николова. Специален гост на „Knowledge City 2020 – градове на бъдещето“ ще бъде Георг Памър, управляващ директор на Aspern Smart City Research от Виена. Той ще разкаже повече за технологичния квартал Aspern в австрийската столица. Памър ще разкрие и детайли от съвместната дейност между Община Виенa, Siemens и местните организации за реализацията на проекта, както и как всичко това подобрява живота на гражданите. В дискусия, посветена на добрите примери на местно ниво, ще се включат представители на българските общини. Владимир Данаилов, заместник-кмет в Столична Община, сектор “Дигитализация, иновации и икономическо развитие”, Георги Шопов, председател на НАСП, Стефан Стоянов, заместник-кмет “Образование и бизнес развитие” в Община Пловдив, и Таня Христова, кмет на Община Габрово, ще споделят примери за осъществени работещи проекти и ще дадат препоръки за подобряване на връзката между институциите и бизнеса. „Knowledge City 2020 – градове на бъдещето“ ще акцентира и върху новите тенденции в инфраструктурата. Камелия Славейкова, изпълнителен директор на Shell България, ще представи някои ключови решения в съвременната мобилност, които ще окажат положително отражение върху живота на гражданите. „Knowledge City 2020 – градове на бъдещето“ е насочена към представители на бизнеса от сферите строителство, архитектура, инвестиции, технологии, енергетика, инфраструктура, финанси, банкиране и други, както и към служители в браншови организации, институциите и администрацията.

Нови проекти и над 20 силни събития в календара на Investor Media Group за 2021 година

2020-02-02

Нови мултиплатформени журналистичеки проекти и над 20 силни събития е подготвила Investor Media Group в календара си за 2021 година. Медийната група с най-разнообразното портфолио на пазара, от която се информират повече от 2,9 милиона потребители (по данни на Gemius за 11.2020 г.) и тази година ще даде приноса си към бизнес общността като организира най-утвърдените си конференции, дискусии и бизнес закуски. Бизнес събитията започват още през март с две онлайн дискусии на конференцията Knowledge City и ще продължат с две дигиални издания на тех конференцията Tech Of Tomorrow. През юни в нов формат ще гледаме „Предприемачи на бъдещето“, която ежегодно ни запознава с едни от най-ярките предприемачески умове, а есента на 2021 година е запазена за нови много силни издания на Годишната конференция на Bloomberg TV Bulgaria The Next Big Thing и на най-големия финансово-инвестиционен форум за страната и региона – Investor Finance Forum. Всички събития ще се излъчват едновременно на няколко платформи, включително и на живо в ключовите сайтове и канали на медийната група, където всеки ще може да ги гледа безплатно. Паралелно с това Bulgaria ON AIR, която също е част от Investor Media Group, ще зарадва аудиторията с нов мултиплатформен журналистически проект - „Бъдещето“. Поредицата от три специални студиа ще представи най-важните тенденции, които да очакваме в сферите на дома, парите и комуникациите. Мултиплатформен проект, посветен на новите технологии, стартира и Bloomberg TV Bulgaria. Tech21 е поредицата от четири дискусии, които ще очертаят как ще се развият здравеопазването, строителството, автомобилите и застраховането в следващите 10 години. През лятото Investor Media Group ще проведе и още няколко ключови събития, които през годините си спечелиха лоялна многохилядна аудитория – през юли предстои най-голямото събитие в сектора на недвижимите имоти – 6-ото издание на Годишните награди на Imoti.net, което ще бъде съпътствано и от серия бизнес закуски на Imoti.net в 7 града в страната. Подготвя се и втората национална класация на „Най-добрите болници“, а любимият „Форум бременност и детско здраве“ на Puls.bg тази година ще отиде при майките в София, Варна и Пловдив. В същото време Tialoto.bg и първият женски уебсайт у нас Az-jenata.bg ще предложат много вълнунващи дигитални тв студиа и влогове, с които да задоволят интереса на аудиторията за полезно и качествено лайфстайл съдържание. Какво предстои да видите в дигиталното тв студио „Светът на Tialoto” и влога на Az-jenata „Ето как“ - следете в каналите на Investor Media Group и ефира на Bulgaria ON AIR.

Мобилността и зелените решения в умните градове – във фокуса на „Knowledge City 2020“

2020-01-20

Готово ли е обществото за автономни автомобили? Как ще се развият транспортът и логистиката в градовете на бъдещето? На тези и още въпроси ще отговорят експертите по време на конференцията „Knowledge City 2020 – градове на бъдещето“, която ще се проведе на 19 февруари от 09:30 часа в Capital Fort (бул. Цариградско шосе 90, София). Новото поколение мобилни мрежи обещават по-високи скорости и подобряване на живота на хората, бизнеса и обществеността. Какви ресурси, иновации и регулации са необходими за въвеждането на свръх бързите 5G мрежи, ще разкрие представител на Ericsson Hellas по време на събитието. Как автономните автомобили ще променят градовете и какъв софтуер за пътища трябва да бъде разработен, ще анализира предприемачът Никола Караманов. Ролята на споделените решения за микро мобилност върху развитието на градската среда през десетилетието пък ще коментира Петко Анчев, оперативен мениджър на Lime България. Модератор на дискусията ще бъде Елена Кирилова, водещ на технологичното предаване UpDate по Bloomberg TV Bulgaria и технологичен редактор в Investor.bg. „Knowledge City 2020 – градове на бъдещето“ ще акцентира и върху тенденцията все повече сгради да бъдат „умни“. Какви са „зелените“ архитектурни решения и как домовете могат да бъдат наистина енергийно ефективни? В дискусия по темата ще бъдат засегнати и наболели проблеми като качеството на въздуха, големината на зелените площи и тяхното отражение върху живота на гражданите. Събитието ще обърне поглед и към общинските стратегии и взаимодействието между бизнеса и местната власт за развитието на умните градове. „Knowledge City 2020 – градове на бъдещето“ ще покаже и успешни примери и добри практики от Европа. „Knowledge City 2020 – градове на бъдещето“ е насочена към представители на бизнеса от сферите строителство, архитектура, инвестиции, технологии, енергетика, инфраструктура, финанси, банкиране и други, както и към служители в браншови организации, институциите и администрацията.

Ново предаване за икономика стартира в ефира на Bulgaria ON AIR от 25 януари

2020-01-17

Ново предаване, посветено на най-интересното и важното от света на икономиката и бизнеса, стартира по Bulgaria ON AIR. На 25 януари, от 16,30 часа, в ефира на националната политематична телевизия тръгва Money.bg с водещ известният финансов журналист и главен редактор на едноименната онлайн медия – Георги Минев. Money.bg не само ще информира за най-важното и най-новото от света на икономиката, финансите и бизнеса през изминалата седмица, но и за най-интересното, непознатото и вдъхновяващото в него на разбираем за всеки зрител език. Предаването ще представя както анализ на актуални теми, така и задълбочени дискусии. „Икономическите процеси засягат всички нас и затова вярваме, че трябва да бъдат ясно обяснени. Затова ние, вече и в телевизионен формат, ще бъдем очите на зрителите за всички икономически събития, които ги засягат – пряко или косвено. Сред аудиторията има както бизнесмени, така и служители, както данъкоплатци, така и чиновници, както банкери, така и кредитополучатели. Ето защо ние, журналистите от Money.bg, ще работим за интересите на всички участници в икономическия процес“, казва водещият Георги Минев. Освен него, зрителите ще виждат и редакторите на Money.bg – Мина Стойчева и Божидар Ангелов, които ще представят най-актуалните икономически новини от седмицата. В края на всяко предаване икономистът Даниел Василев пък ще има коментарна рубрика. За Георги Минев: Георги Минев е бизнес журналист с богат опит в български и международни медии. В България работи за издания като „Капитал“, „Строителство Градът“, Forbes и „Банкер“, а в чужбина сътрудничи на германските Die Welt, BILD, Deutsche Welle и TAZ. Специализира още в германския парламент, където работи за местен депутат. По образование е журналист и политолог, като в момента е докторант по бизнес журналистика в УНСС. От 2014 г. ръководи онлайн бизнес медията Money.bg.

Investor.bg получи голямата медийна награда на БФБ за 2019 г.

2020-01-14

Investor.bg бе отличен с голямата награда на Българската фондова борса за медия с най-голям принос в популяризирането на капиталовия пазар през 2019 г. „Наистина това беше медията, която ни следваше плътно през годината и отразяваше всичко, което се случва на борсата, дори и най-малките събития“, заяви при връчването на наградата изпълнителният директор на Българска фондова борса Маню Моравенов. „Investor.bg бе създаден преди 19 години с мисълта да популяризира борсовата търговия. Радваме се, че тези наши усилия се отбелязват и възнаграждават и днес“, коментира от своя страна главният редактор на медията Бойчо Попов. Българска фондова борса отличи и инвестиционните посредници, постигнали най-високи резултати през 2019 г.